SPLOT

SPLOT, czyli ogólnoświatowy internetowy kwartalnik bliskości

Jedyny w swoim rodzaju, ogólnoświatowy kwartalnik o noszeniu i bliskości. Stworzony przez wydawnictwo Moroszka wraz z zespołem specjalistów z zakresu prawidłowej pielęgnacji dzieci, doradców noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, promotorów karmienia piersią, fizjoterapeutów, lekarzy i psychologów. Poruszający ważne tematy dotyczące rozwoju dzieci, kładzący nacisk na prawidłowe wzorce i pielęgnacje najmłodszych, dający rozrywkę w postaci moroszkowych komiksów i opowiadań, zaglądający w kuluary polskiego i światowego babywearingu poprzez wywiady i przegląd zdarzeń minionego kwartału. Skierowany jest do rodziców na początku rodzicielskiej drogi, jak również dla tych "wprawionych" oraz dla doradców noszenia i innych specjalistów z zakresu rodzicielstwa bliskości.

DOSTĘPNE NUMERY KWARTALNIKA SPLOT

 1. NUMER 1/2017

  Pierwszy numer magazynu SPLOT jest absolutnie wyjątkowy –  powstał by uczcić 2. edycję Festiwalu Chustowego #Nicminiewsi – akcji promującej poprawne noszenie, o której słyszało całe środowisko polskiego babywearingu. Wersja drukowana ukazała się w maju 2017 r. specjalnie na Festiwal Chustowy, a jego wersję on-line możecie pobrać na naszej stronie.

  W tym numerze m.in. przeczytacie genezę #Nicminiewisi, dowiecie się co kryje się pod sympatyczną nazwą „kangurek” i co to znaczy, że noszenie jest intuicyjne oraz dlaczego warto nosić. Znajdziecie też odpowiedź na pytanie dlaczego warto uczyć się nosić pod okiem specjalisty i poznacie opinie o niektórych chustach. Oprócz tego zapoznacie się z sylwetkami znanych w środowisku chustującym osób i dowiecie się jaka letnia impreza jest siostrą Festiwalu Chustowego. Grafik niniejszego periodyku zabierze Was w kosmiczne otchłanie (sprawdźcie sami!), a na samym końcu przeczytacie komiczny Splot niefortunnych zdarzeń.

  Zachęcamy do pobrania pierwszego numeru!

  Do pobrania TUTAJ

  Wersja papierowa jest dostępna na stronie wydawnictwa MOROSZKA

 2. NUMER 2/2017

  Drugi numer magazynu SPLOT został wydany z okazji ZaMotanego Pikniku w Dąbrowie Górniczej. To największa w Polsce letnia impreza chustowa, na której warto być. W tym roku to już trzecia edycja, a program trafia w gusta zarówno początkujących motaczy jak i doświadczonych chustoświrków. Ponadto podsumowujemy II Festiwal Chustowy i rozwijamy zagadnienia, które się na nim pojawiły – m.in. o bezpiecznym przewożeniu dzieci w fotelikach oraz o masażu Shantala. Znajdują się w nim wywiady ze specjalistami, druga odsłona „Tkanej Drogi” z fantastycznym konkursem, przegląd wydarzeń minionego kwartału oraz zamotana sesja zdjęciowa. Fanów „Splotu niefortunnych zdarzeń” czeka mrożąca krew w żyłach historia.

  Drugi numer magazynu SPLOT możesz pobrać TUTAJ

 3. NUMER 3/2017

  Trzeci numer magazynu SPLOT, a w nim lektura na długie wieczory.

  Znajdziecie tu przede wszystkim historię noszenia w Japonii oraz jak te praktyki wyglądają obecnie. Zabierzemy Was w wyjątkowe miejsce w szczególnym czasie – poznacie kuluary porodów domowych (wyjątkowo i szczególnie!). W niniejszym numerze wypowiadamy się także na temat długiego karmienia piersią, przedstawiamy Wam kolejną zamotaną chustoświrkę, a także rozprawiamy się z prawdą o wpływie noszenia na zdrowie rodzica. Koniecznie zajrzyjcie do sPLOTEK – bądźcie na bieżąco z polskim światem noszenia. Kto ciekawi się kieszonką – znajdzie wyczerpujące informacje. Wszystko to, a także inne ciekawe tematy czekają na Was po pobraniu magazynu!

  Trzeci numer magazynu SPLOT możesz pobrać TUTAJ

 4. NUMER 4/2018

  Pierwszy numer 2018 roku, a w nim między innymi wytyczne do zaprojektowania pokoju/mieszkania wspierającego rozwój dziecka, kilka słów o stresie od psychologa dziecięcego, rozważania na temat snu dziecka, a także historia noszenia w Chinach. Tutaj poznacie genezę #uwolnijrece, znajdziecie wyczerpujący opis kolejnego wiązania i również poznacie obecnego Anioła Noszenia! Do obejrzenia wynik wspaniałej sesji chustowej!

  Niemała część numeru została poświęcona warsztatowcom zbliżającej się imprezy Wrocław the City of Wraps 2018 – koniecznie zapoznajcie się z sylwetkami osób, które wspierają polski babywearing!

  Nie zwlekajcie! Wystarczy ściągnąć SPLOT!

  Czwarty numer magazynu SPLOT możesz pobrać TUTAJ

 5. NUMER 5/2018

  Przedstawiamy piąty numer magazynu SPLOT – idealną lekturę na długie letnie dni! Numer wyjątkowy, bo wydany drukiem z okazji III Festiwalu Chustowego #nicminiewisi, który odbył się 19 i 20 maja 2018 roku we Wrocławiu. Znajdziecie w nim przede wszystkim przegląd najlepszych artykułów z minionych numerów, ale także całe mnóstwo nowych treści. Artykuły gościnne oraz naszych stałych splotowych redaktorów. W niniejszym numerze wypowiadamy się na temat noszenia po cesarskim cięciu, pomagamy skompletować wyprawkę, odpowiadamy na pytanie „Dlaczego dziecięce mózgi lubią być noszone”? Wszystko to, a także inne ciekawe tematy czekają na Was po pobraniu magazynu.

  Nie zwlekajcie! Wystarczy ściągnąć SPLOT!

  Piąty numer magazynu SPLOT możesz pobrać TUTAJ

WESPRZYJ NASZ PROJEKT I KUP WERSJĘ PAPIEROWĄ KWARTALNIKA SPLOT

SPLOT to magazyn ponadczasowy - treści w nim publikowane nie przedawniają się wraz z ukazaniem się kolejnego numeru. Przewagą wersji papierowej nad internetową jest fakt, iż można go ze sobą zabrać do mamy, sąsiadki czy "cioci dobra rada" i rozprawić się z mitami przez nie powielanymi, raz a dobrze! Można go także zostawić "przypadkiem" u teściowej, króra nie do końca jest przekonana do "ściskania wnuka chustą". Ponadto warto wspierać naszą Redakcję - a zakup papierowego SPLOTu niewątpliwie jest najlepszą formą wsparcia - dzięki temu rozwijamy się i mamy środki na realizację naszych pomysłów.

By wesprzeć nasz projekt magazynu SPLOT możesz także kupić wersję drukowaną na stronie wydawnictwa MOROSZKA.